bieg2

 

"Bieg Pilicy w Białobrzegach to kameralna impreza biegowa, rozgrywana w urokliwym mieście nad Pilicą. Start i meta biegu usytuowane są na centralnym, zrewitalizowanym Placu Zygmunta Starego w Białobrzegach, a trasa poprowadzona jest głównymi ulicami miasta. Gościnność i otwartość mieszkańców stwarza niezwykle przyjazną atmosferę podczas imprezy."

 

V Bieg Pilicy

DSC 0035Można się już rejestrować do udziału w tegorocznej edycji Biegu Pilicy, która odbędzie się w niedzielę 8 maja 2022 r. Piąta edycja organizowana jest w ramach obchodów 100 lat działalności Klubu Sportowego Pilica.

Na biegaczy czeka 10 kilometrowa szybka i atrakcyjna trasa, dla mniej wytrwałych 3 kilometrowa trasa biegowa, a dla dzieci i młodzieży specjalne „biegi kolorowe” na dystansach dopasowanych do wieku startujących. Organizatorem biegu jest Gmina Białobrzegi, a profesjonalne wsparcie biegów zapewnia firma Sport Evolution - realizator poprzednich edycji Biegu Pilicy.


W tym roku na biegaczy została przygotowana nieco zmieniona trasa biegu na 10 km. Przebiegać będzie ona w następujący sposób: start na Placu Zygmunta Starego – następnie biegacze pobiegną na most gdzie zawrócą i ul. Krakowską pobiegną do Suchej (ul. Tartaczna, Cicha, Kasztanowa, Białobrzeska) i z powrotem do Białobrzegów (ulica Żeromskiego, Baczyńskiego, Kamińskiego, Reymonta, 11 Listopada, Kusocińskiego, Kościelna, Plac Zygmunta Starego). Start i meta zostały zaplanowane na Placu Zygmunta Starego przed Ratuszem.

Będzie jeszcze Mały Bieg Pilicy na dystansie 3 km i Marsz Nordic Walking na tym samym dystansie. Warunkiem udziału w tym biegu jest wcześniejsza rejestracja i wykupienie atrakcyjnego pakietu startowego. Rejestracja już trwa i jest możliwa na stronie internetowej www.biegpilicy.pl
Wcześniejszej rejestracji oraz wniesienia opłaty startowej wymaga również udział w biegu na 3 kilometry.

Oprócz tych biegów, w którym mogą wziąć udział biegacze, którzy ukończyli 16 lat zostały przygotowane z myślą o młodszych biegi na krótszych dystansach:
- Bieg Niebieski Roczniki – dzieci przedszkolne – ok. 200m
- Bieg Żółty Roczniki – uczniowie klas 1-3 PSP – ok. 400m
- Bieg Czerwony Roczniki – uczniowie klas 4-6 PSP – ok. 800 m
- Bieg Zielony -Roczniki – uczniowie klas 7 i 8 – ok. 1500 m

Bieg niebieski jest biegiem rodzinnym, gdyż jest to wspólny bieg dziecka z rodzicem (opiekunem).
Udział w biegu kolorowym jest bezpłatny dla mieszkańców gminy i będzie możliwy po wcześniejszej rejestracji. Można będzie tego dokonać wpisując się na listy dostępne w szkołach i przedszkolach na terenie naszej gminy lub w Urzędzie Miasta i Gminy w Białobrzegach. Zapisy na biegi kolorowe rozpoczną się w połowie kwietniu br.
Bieg Pilicy to święto biegania w Białobrzegach, dlatego każdy kto weźmie w nim udział otrzyma medal, puchar, upominek lub słodką nagrodę.
Wszystkie szczegóły tego wydarzenia dostępne są na stronie internetowej www.biegpilicy.pl
Zapraszamy do wspólnej zabawy.