bieg2

 

"Bieg Pilicy w Białobrzegach to kameralna impreza biegowa, rozgrywana w urokliwym mieście nad Pilicą. Start i meta biegu usytuowane są na centralnym, zrewitalizowanym Placu Zygmunta Starego w Białobrzegach, a trasa poprowadzona jest głównymi ulicami miasta. Gościnność i otwartość mieszkańców stwarza niezwykle przyjazną atmosferę podczas imprezy."

 

IV Bieg Pilicy

DSC 003512 maja w Białobrzegach odbył się zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy IV Bieg Pilicy. Tegoroczna edycja była rekordowa. W biegu głównym wzięło udział 300 zawodników. W biegach kolorowych wystartowało ponad 500 biegaczy. W ramach imprezy, która rozpoczęła Majowe Dni Białobrzegów w naszym mieście odbyły się cztery biegi kolorowe dla dzieci i młodzieży na dystansach 200, 400, 800 i 1500 metrów, 3 km trasa biegowa i nordic walking oraz bieg główny na 10 km.

 Start i meta znajdowała się na Placu Zygmunta Starego przed Ratuszem. W tym roku w biegu głównym była nowa trasa, którą stanowiła jedna 10 km pętla. W biegach kolorowych rywalizowało ponad 500 dzieci w tym ponad 30 spoza terenu naszej gminy. Każdy, kto ukończył bieg otrzymał okolicznościowy medal, sok ROKO oraz kupon na białobrzeskie lody, a zwycięzcy poszczególnych kategorii także puchary i nagrody rzeczowe.

W biegu głównym na 10 km wzięło udział 300 zawodników, a jego zwycięzcą został Piotr Tokarski z Krępy, który przebiegł trasę w czasie 34 min. i 55 sek. Drugi był łukasz Więckowski z Warki a trzeci Mateusz Gos. Wśród kobiet najszybsza była Karolina Wiśniewska z Radomia z czasem 40 min. i 05 sek. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Górniak, a trzecie Agnieszka Brogowicz-Stępniewska.
W biegu na 3 km triumfowali Łukasz Pochylski z Radomia, wśród kobiet Karolina Waśniewska z Radomia. Zwycięzcami trasy Nordic Walking zostali Henryk Motyka z Kozienic i Jolanta Bednarek z Warszawy.
Każdy z biegaczy otrzymał okolicznościowy medal, ręcznik z logo Białobrzegi (u)rzekają…, napój izotoniczny VERONI ISOTONIC oraz kupon na białobrzeską grochówkę i białobrzeskie lody. W tym roku można było również skosztować potraw regionalnych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach, którzy również wzbogacili program imprezy pokazem tańców ludowych.

Puchar Burmistrza Adama Bolka i firmy Zbyszko dla najlepszej białobrzeżanki i najlepszego białobrzeżanina w biegu głównym wybiegali Tomasz Sarniak (TEAM Białobrzegi) i Agnieszka Wiśniewska. Gratulujemy!

Serdeczne dziękujemy za wsparcie sponsorom: Firmie Zbyszko oraz Lody Białobrzeskie J. Z. Gruszczyńscy.

Dziękujemy partnerom: Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiszynie, naszym przedszkolom, szkołom podstawowym z Białobrzegów i Suchej, Publicznemu Gimnazjum, Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach, wolontariuszom, harcerzom, rodzicom, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Zakładowi Usług Komunalnych, ratownikom medycznym oraz białobrzeskiej Policji za wzorową współpracę i wszelką pomoc organizacyjną.

Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom za wspaniały doping na trasie biegu!
Do zobaczenia za rok.